Громадська діяльність
Протягом останніх 3-х років в судовій практиці проявилася чітка позиція судів України в питанні визначення винних у нанесенні шкоди життю і здоров’ю громадян внаслідок покусів бездоглядними тваринами. Ця позиція визначена рішенням Верховного суду, яка буквально звучить наступним чином – «вкусила бездоглядна тварина – подавайте до суду на мерію».
Відповідно до ЗУ про місцеве самоврядування виключно до компетенції органів місцевого самоврядування відноситься захист населення від хвороб, які передаються від тварини до людини.
Подивитися на youtube
У разі виникнення інценденту з бездоглядную твариною, який несе небезпеку життю та здоров’ю людини, держава має відповідні структури, які реагують належним чином:
- Державний орган з охорони здоров’я людини та лікарі повинні організувати та виконати заходи, спрямовані на недопущення загибелі постраждалого
- Державна ветеринарна медицина повинна виконати процедури передбачені в цьому випадку, а саме, дослідити тварину на наявність у неї небезпечної хвороби, спільної для людини і тварини
- Поліція повинна встановити винного в інценденті з цією твариною та вжити заходів
Проте, жодна з цих структур не підпорядкована меру. При виникненні інциденту з покусом твариною, ці структури не взаємодіють між собою.
Виникає важливе питання – Як? Яким чином Мер забезпечує виконання вимоги законодавства?
Формат громадських слухань дозволить громадянам та місцевій владі:
- оцінити ситуацію що до біологічної небезпеки у місті
- проаналізувати наявну ситуацію з тваринами міста
- оцінити ( при наявності) міську програму з питання поводження з тваринами (як власницькими так і безпритульними) з позиції чинного законодавства з урахуванням озвучених у ході громадських слухань зауважень та пропозицій
- винести пропозиції що до розроблення проекту забезпечення біологічної безпеки міського середовища
Готуючи для органів місцевого самоврядування обговорення, ГО «ЗооКонтроль» виконує наступне:
- Проводить опитування жителів міста щодо існуючої проблеми бездоглядних тварин у місті. Готує відео звіт для учасників обговорень.
- Фахівець зоолог етолог проводить експрес оцінку біологічної небезпеки у місті.
- Організовує попереднє, до початку громадських слухань, проведення «круглого столу» з запрошеними фахівцями – відповідальними особами органів місцевого самоврядування, Національної Поліції, Держпродспоживслужби, МОЗ – для узгодження інформації, яка буде надаватись населенню у ході громадських слухань.
Безпосередньо, у ході громадських слухань обговорюються питання щодо безконфліктного існування людини та бездоглядної тварини, а саме:
- виявленої у місті існуючої ситуації щодо бездоглядних тварин
- конкретні ситуації постраждалих від покусів
- межа відповідальності влади та дії, яки вона на сьогодні виконує що до теми обговорення;
- межа відповідальності громадян
- статистичні звіти МОЗ Держпродспоживслужби ,територіальних підрозділів поліції, , що до покусів бездоглядною твариною
- варіанти вирішення проблеми біологічної небезпеки, пов’язаної з бездоглядними тваринами
З інформацією виступають:
- Зоолог-етолог ГО «ЗооКонтроль»»: – з питань виявленої у місті існуючої ситуації та загроз від бездоглядних тварин. Про поведінку собак. Чому собаки кусаються та як себе вести у випадках покусу.
- Представник мерії: з проблемних питань влади , пов’язаних з бездоглядними тваринами. Наявна ситуації у місті. Дії влади.
- Представники МОЗ, Держпродспоживслужби, поліції, – з доповідями щодо статистики покусів та дій органів, які вони представляють у питанні біологічної безпеки міста.
- Фахівець ГО «ЗооКонтроль» – про системний підхід щодо вирішення проблеми «безпритульні тварини у місті».
Робоча програма громадських слухань, Порядок організації слухань розробляється ГО «ЗооКонтроль», надається для узгодження у разі зацікавленості . Вартість послуг по організації, проведенню, інформаційного супроводу узгоджується у Договорі. Роботи виконуються після підписання Договору.